محل تبلیغات شما

???? حجت الاسلام ناصر رفیعی | استاد و کارشناس حوزه و دانشگاه

???? به حضرت ابراهیم (علیه السلام) خبر دادند قومی دچار فساد اخلاقی شده‌اند، همان موقع حضرت ابراهیم (علیه السلام)، حضرت لوط (علیه السلام) را به منطقه‌ای که در آن فساد، قمار و . انجام می‌شد اعزام کرد و حضرت لوط حدود ۳۰ سال در این منطقه با فساد مقابله کرد؛ در دنیای متمدن امروز نیز رفتارهایی در مراکز فساد انجام می‌شود که همان موقع در زمان حضرت ابراهیم (علیه السلام) و لوط (علیه السلام) انجام می‌شد.

???? براساس آیات قرآن کریم، قوم لوط کارهای خبیث انجام می‌دادند، انسان‌های نادان و م، اسراف کار جنسی، شهوت پرست و لاابالی بودند و هر چه حضرت لوط (علیه السلام) نصیحت کردند نه تنها بر آن‌ها اثری نداشت بلکه موجب شد حضرت را تهدید به قتل کنند.

???? بر اساسی روایات قوم لوط مجالسی برگزار می‌کردند که آن مجالس مشتمل بر انواع منکرها، فحاشی به همدیگر، قمار بازی، نواختن موسیقی‌های تند و مبتذل، عریان شدن و دست زدن به بدن همدیگر، رقص‌های مختلط و استفاده از الفالظ رکیک برای همدیگر بود.

???? حضرت لوط (علیه السلام) قوم خود را نفرین کرد و فرشتگان الهی برای عذاب این قوم به سرزمین مورد نظر آمدند، باران سنگ شروع به باریدن کرد و تمام قوم لوط به درک واصل شدند.

???? قوم لوط نابود شدند چون به جای ازدواج و ی غرائز از راه طبیعی به دنبال همجنس‌گرایی بودند و در مراکز فساد اعمالی را مرتکب می‌شدند که موجب نزول عذاب الهی شد.

???? حضرت لوط (علیه السلام) مظهر مبارزه با فساد اخلاقی و شهوت‌رانی بودند و شهوت‌رانی جامعه را به سقوط می‌کشیدند و اگر شهوت در مسیر حرام، هرزگی و بی‌بند و باری بیافتد عقل را زائل و دین را نابود خواهد کرد و جامعه را به مسیر اضمحلال خواهد کشید و نهایت شهوت‌رانی آبروریزی و سختی است.

???? برای پرهیز از مفاسد در جامعه دستورات داریم که اولین دستور پیشگیری است و قرآن دستور داده مردان و ن چشمان خود را از نگاه به نامحرم بپوشانند.

???? یکی از دلایل تمایل به همسر و ازدواج، همین وجود حجاب است و انگیزه همسرداری و ازدواج با نبود حجاب در جامعه از بین خواهد رفت و عریان و نیمه عریان بودن ن در جامعه باعث از هم پاچیده شدن خانواده‌ها می‌شود.

???? هدف از حجاب به غیر آرامش روانی که برای ن دارد ایجاد انگیزه ازدواج برای جوانان است و اگر قرار باشد ولنگاری و روابط نامشروع باشد دیگر جوانی به دنبال ازدواج نمی‌رود و کانون خانواده وجود نخواهد داشت.

???? جوانان به خاطر وجود فسادهای زیاد در فضای مجازی باید خیلی مواظب باشند چراکه شهوت و مسائل مالی از عواملی است که شیطان از آن به‌عنوان حربه برای انحراف انسان‌ها استفاده می‌کند و زندانیان امروزی یا به جرم مالی و یا به جرم جنسی در زندان هستند.


#قبل_از_ازدواج


سراج

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی